تاریخچه مختصری درباره لاستیک خودرو


یکی از بزرگترین اختراعات بشری ساختن چرخ بوده است که با این اختراع، حرکت و جابجایی بسیار تسهیل پیدا کرد و انسان توانست از چرخ در ساختن ارابه‌ها و کالسکه‌ها استفاده کند، اما ساختن چرخ، پایان کار نبود و بشر با توجه به رشد و پیشرفت روزافزون خود بر آن شد تا اختراع خود را در چرخه تکامل قرار دهد، گویی این ساخته هر روز کامل‌تر می‌شود.

اما برای بهینه‌تر شدن حرکت، نیاز به لاستیک‌های بادی بود که توسط آقای جان بوید دانلوپ (1921-1840) که مقیم بلفاست بود اختراع شد. وی این لاستیک بادی را برای چرخ‌های سه‌چرخه پسرش که از جنس کائوچو بود ساخت. وی ورقه کائوچویی را به صورت لوله در آورد و دور تا دور چرخ قرار داده و داخل آن را از هوا پر کرد. بعدها این اختراع توسط برادران میشلین در اتومبیل به کار برده شد.

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6a/John_Boyd_Dunlop_418px.jpg/220px-John_Boyd_Dunlop_418px.jpg
جان بوید دانلوپ


امروزه سازندگان لاستیک، گستره وسیعی از لاستیک‌ها را برای خودروهای گوناگون تولید می‌کنند که از لحاظ اندازه، گل (آج)، جنس، ساختمان و کاربری انواع مختلفی دارند. همچنین برای شرایط آب و هوایی و جاده‌های متفاوت، انواع ویژه‌ای از آنها ساخته می‌شود. جالب است بدانیم ترکیبات به کار رفته در لاستیک خودروهای سواری و وانت‌ها، به ۲۰۰ مورد می‌رسد. هر چند برای نیازهای متنوع رانندگان، لاستیک‌های مختلفی تولید می‌شود، اما کار اصلی هر لاستیک این است که به همراه رینگ، اتاقکی از هوا می‌‍‌سازد که وزن خودرو روی آن قرار می‌گیرد.

شاید تعجب کنید اگر بدانید بیش از ۹۵ درصد وزن خودرو را فشار باد درون لاستیک تحمل می‌کند و خود لاستیک، تنها ۵ درصد وزن را تحمل می‌کند. نکته جالب دیگر آن است که محل برخورد لاستیک با جاده، کمی کوچکتر از یک کارت‌پستال معمولی است و چرخش، شتاب و توقف خودرو، تنها از طریق همین سطح کوچک انجام می‌شود. لاستیک همچنین برای خنثی کردن ضربات و تکان‌های ناشی از حرکت در جاده به سیستم تعلیق‌ خودرو کمک می‌کند.

نحوه فرمان دادن، هدایت، شتاب‌گیری و ترمز کردن مطلوب خودرو به سطح جاده و آج لاستیک بستگی دارد. وقتی سرعت خودرو کم و بار آن ناچیز و سطح جاده عادی باشد، کیفیت لاستیک چندان محسوس نیست، اما در سرعت‌های بالا و بار زیاد و در جاده‌های کم اصطکاک، مثلا یخ زده و لغزنده، کنترل و هدایت مطمئن خودرو به لاستیک خوب بستگی دارد. لاستیک باید به اندازه کافی پهن باشد تا نیروی وارد شده از طرف جاده و وزن شاسی را تحمل کند و نیز نرم و الاستیک عمل نماید تا ضربات اولیه جاده را مانند فنر جذب کند.

اگر برای خرید لاستیک به بازار رفته باشید، پارامترهای مختلف و عبارت‌های نامفهوم و گیج کننده‌ای که از سوی فروشندگان یا متخصصان لاستیک خودرو شنیده باشید، ممکن است شما را در خرید این کالا با مشکل مواجه کند. شاید ترجیح می‌دهید برای این کار، لاستیک فابریک خودرویتان را خوب بشناسید و با مفهوم تمام کدهای واقع روی دیواره آن آشنا شوید.


stacked tires
آیا با کدهای واقع بر دیواره لاستیک خودرو آشنا هستید؟


با مراجعه به سایر موضوعات ارائه شده در سایت، می‌توانید با تمام مشخصات لاستیک‌ها به طور کامل آشنا شوید.


مطالب مرتبط :
چند توصیه مهم درباره لاستیک خودرو
آج لاستیک خودرو
اهمیت جهت آج
لاستیک‌های چهارفصل با نماد گل و لای و برف
خود تمیزی لاستیک خودرو
طراحی آج‌های لاستیک
تاثیر عادت‌ها و روش رانندگی بر عمر لاستیک‌ها
اهمیت جابه‌جا کردن لاستیک‌های با هم
نحوه جابه‌جا کردن چرخ‌ها در خودروهای محور جلو و محور عقب
نیروهای وارد بر لاستیک خودرو
انواع لاستیک‌های سنگین
تاریخچه مختصری درباره لاستیک خودرو
آشنایی با مشخصات لاستیک خودرو
نکاتی در راستای افزودن بر طول عمر لاستیک خودرو
استفاده از ضایعات لاستیک خودرو در کوره‌های ذوب فولاد
مفهوم آفست رینگ خودرو
تفاوت عملکردی لاستیک
اهمیت تناسب پهنای لاستیک با پهنای رینگ
تعریف قطر رینگ خودرو
انواع سایش‌ها در لاستیک خودرو
تاثیر کم‌بادی، پربادی و عدم هم‌راستایی چرخ‌ها بر سایش لاستیک‌ها
شاخص ساییدگی آج لاستیک
معیار ساییدگی لاستیک خودرو
طبقه‌بندی فصلی لاستیک‌ها
لاستیک‌های نمایشی
توصیه‌هایی در مورد نگهداری لاستیک‌های
پدیده هیدروپلانینگ یا جمع شدن آب در زیر لاستیک خودرو
 
تمام حقوق این سایت مربوط به شرکت ایران لاستیک می باشد